Klub Seniora

Mamy szczęście, że pośród Seniorów jest Senior Edward, który świetnie gra na akordeonie, akompaniuje, dzięki niemu mamy prawdziwą grupę wokalną.
Tym łatwiej było nam przygotować się do okoliczności 100.lat OSP w Nieznanicach. Z potrzeby serca, grzeczności, że nasza świetlica mieści się w Sali OSP Nieznanice postanowiliśmy uhonorować Druhów Strażaków w dniu jubileuszu przez krótki program okolicznościowy.
Seniorki upiekły kilka ciast i tort.
W tym dniu 19 sierpnia, nastąpiło uroczyste otwarcie naszego Klubu Seniora i Świetlicy Środowiskowej. Realizatorem projektu jest GOPS w Zdrowej, wstęp przed programem okolicznościowym przedstawiła kierownik GOPS – Anna Kubalska.
Po niej wystąpił Senior Krzysztof z krótkim referatem. Był hymn Seniorów, dla popularności ruchu Seniorów w środowisku.
Następnie repertuar dedykowany w podziękowaniu dla jubilatów: pieśni strażackie wraz z anegdotami o strażakach.
Satysfakcjonujące gratulacje przyjmowali szczerze nasi Seniorzy z Nieznanic, od gości: Poseł na Sejm RP – Lidii Burzyńskiej, członków Zarządu Powiatu : Leonarda Smolarskiego i Jana Miarzyńskiego oraz Zastępcy Wójta Gminy Kłomnice – Adama Śliwakowskiego i Sekretarz Gminy Kłomnice – Barbary Mizery.
Z powodu dużego wachlarza form zajęć naszych Seniorów, wymienię niektóre: Spotkania z Ciekawymi ludźmi, z p. Krzysztofem Wójcikiem cieszą się popularnością.

Pod koniec sierpnia koleżanki i koledzy z klubu Seniora przebywali w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzali, bawili się radośnie tańcząc przy Kapeli góralskiej. Był to udany dwudniowy wyjazd radości. Przed nimi w tym roku jeszcze jeden. W następnym dwa wyjazdy radości.
Pragną wkrótce zmienić kolekcję z letniej na jesienno-zimową w Kąciku „Coś dla Ciebie”(zasada wymieniamy swoją odzież, biżuterię, i inne przedmioty z Seniorami z klubu).Możemy też oddać letnie rzeczy za 1 zł. Jarmark Garażowy odbędzie się w dniu 27 września przy świetlicy.
Przed nami emocje z konsultacji indywidualnych z dietetykiem we wrześniu i w październiku oraz wykłady.
Następnie kino, Solpark w Kleszczowie. Przed nami również Strzelnica Łuków i ognisko(dzięki uprzejmości p. W. Wasiaka).
„Świat może być piękniejszy” – obrazy malowane plasteliną po raz kolejny.
Rękodzielnictwo i kosmetologia przed nami w długie jesienne i zimowe wieczory.
Poszukujemy dobrego repertuaru z form kabaretowych i piosenek, wkrótce zaprosimy w chłodniejsze jesienne dni na występ. Wtedy na chłód, który może się wkraść – najlepsza herbata zrobiona przez zaradne Seniorki i pyszne ciasto.
Potańcówka tuż przed nami! Kto zechce nam towarzyszyć, zapraszamy, drzwi Świetlicy środowiskowej są otwarte!