Spotkanie etnograficzne u Seniorów już z wróżbami

W ramach współpracy z MUKiS z ROK w Częstochowie mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć Instruktor ds. etnografii – Elżbietę Miszczyńską.

Zanim przybliżyła nam tradycje, zwyczaje Andrzejek, obdarowała Seniorów   książką – „Legendy Jury”. Materiał do publikacji pozyskano w ramach licznych edycji konkursów „Legendy Jury” Regionalny Konkurs Legend, Baśni, Podań. Ponadto w tym roku dodano do formuły  – Jurajski Konkurs Plastyczny dla dzieci i dorosłych „Ilustracje do bajek, legend, podań”. Cieszymy się z prezentu.

Organizowane wróżby były  wstępem do Klubowych Andrzejek w dniu 29 listopada. W wyżej wymienionym dniu nagromadziliśmy licznie przyborów: klucz, wosk, jabłka, śliwka, cytryna, igły ze świerku itp. Bawiliśmy się świetnie czyniąc wróżby pod kierunkiem specjalistki. Interpretacja znakomita, najbardziej zależy Seniorom, by być szczęśliwym. Jeśli przyszły rok bez zmian, to dobrze. Miłość i ożenek, podróże i sukcesy, pieniądze, bogactwo, a może jednak przede wszystkim … zdrowie. Od nas wiele zależy. Powtórzymy większość wróżb w dniu organizowanych Andrzejek w Klubie Seniora, jeśli dacie się zaprosić, będzie nam miło!

Zapobiegliwe Seniorki: Basia i Jadzia, ugościły wszystkich w tym dniu ciepłymi kanapkami. Było pysznie i edukacyjnie.