I Nieznanickie Spotkania Artystyczne Seniorów 2019 z przytupem

Rzeczywiście tak było, Spotkania Artystyczne z przytupem. Goście zaproszeni, publiczność, przyjaciele i sympatycy Klubu Seniora  w Nieznanicach, społeczność  środowiska lokalnego. Uroczystego otwarcia dokonała Kierownik GOPS w Kłomnicach, z siedzibą w Zdrowej – Anna Kubalska. W  ciepłych słowach i okazując szacunek wszystkim Seniorom za doświadczenie  i mądrość życiową zwróciła uwagę na możliwości  czerpania wzorów zachowania przez młode pokolenie. Radość ze spotkania wraz z pozdrowieniami w wypowiedziach okazali: Sekretarz Gminy Kłomnice  – Barbara Mizera, Naczelnik Wydziału EZK Powiatu Częstochowskiego – Leonard Smolarski, Przewodniczący PZEiR w Kłomnicach – Ryszard Całus. Organizacja spotkań z dużym rozmachem,  była możliwa  dzięki zaangażowaniu i integracji wszystkich Seniorów, pomocy Druhów z OSP w Nieznanicach oraz wsparciu technicznemu(profesjonalne nagłośnienie)  Lestrada – Paweł Leśniak. Dzięki Seniorowi Edwardowi mogły wystąpić gościnnie Kapele: Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Kapela z Brzeźnia/Sieradza. W programie nie zabrakło zaprzyjaźnionych z naszym Klubem – Zespołu Śpiewaczego „Zdrowianki” z GOK Kłomnice. Ku radości Seniorów z naszego Klubu wystąpiła ich  wnuczka – Sylwia Knop, akompaniował jej na gitarze jej brat Daniel Knop. Wielkie show zrobił nasz Senior Krzysztof Gliński, kabaretowo i na poziomie artystycznym, jak na Przewodniczącego Zarządu Klubu przystało. Merytoryczny poziom, kulinarny również. By tradycjom stało się zadość oprócz ciasta, był żurek na zakwasie(zrobiony przez Seniorki), krokiety z barszczem czerwonym(tu zakwas z czerwonych buraków). Dokładny opis po to, by zwrócić uwagę na tradycje kulinarne jakie kultywujemy. Taniec integracyjny, rozmowy, doznania artystyczne przy sobotnim wolnym czasie, jest jak miód na serce  dla Seniorów. Mogą być szczęśliwi?  Dokładnie tak jest, nadmiar szczęścia przenoszą na innych ludzi, by było im miło. Popatrzcie na zdjęcia. Jak znalazł na zbliżające się Święto Seniora w październiku, lub inne okoliczności.