I rocznica Klubu Seniora w Nieznanicach

Pędzącego pociągu nie da się zatrzymać! Niezaprzeczalnie to fakt, że nasz Klub Seniora  działa już rok. Dlatego postanowiliśmy zorganizować Piknik okolicznościowy. Miejsce organizacji dzięki uprzejmości Polskiego  Związku Łowieckiego i Prezesa  – Ireneusza Krzemińskiego  – w Jamrozowiźnie. Jesteśmy wdzięczni za życzliwe przyjęcie Seniorów. Dnia 18 czerwca przybyli na tę okoliczność goście: Wójt Gminy Kłomnice – Piotr Juszczyk, Sekretarz Gminy Kłomnice – Barbara Mizera, Kierownik GOPS w Kłomnicach, a zarazem koordynator Projektu z EFS – Anna Kubalska oraz nasz prowadzący cykl spotkań z ciekawymi ludźmi – Krzysztof Wójcik. Uradowani z przybycia gości postanowiliśmy podsumować działanie klubu Seniora w Nieznanicach. Z wprawą dokonał tego Przewodniczący Zarządu Klubu – Krzysztof Gliński. Był toast, odśpiewanie Hymnu Seniorów oraz wypowiedzi gości. W ciepłych słowach, zwracali się do nas goście,  gratulując pomysłów form  pracy klubu, aktywności i integracji.    My odpłaciliśmy im oklaskami.  Następnie podaliśmy grillowe menu. Były ciasta upieczone przez solenizantów: Elżbiety, Bogusi, Janka  i Janiny. Były pieśni biesiadne, tańce, w których wzięła udział nasza kierownik GOPS, wykazując   usposobienia taneczne. Była to też dobra okazja, by na stawie puszczać wianki, uplecione przez nasze Seniorki oraz lampiony wykonane na warsztatach plastycznych. Klimatycznie, ze śpiewem na ustach „Wiła wianki” i przy akompaniamencie Seniora Edwarda przyglądaliśmy się odpływającym małym arcydziełom. Czas biegnie nieubłaganie szybko, zostawiwszy Jamrozowiznę, rozmyślamy nad kolejnymi działaniami naszego Klubu Seniora. Bo przecież w następnym dniu  był już  Solpark w Kleszczowie, profilaktyka  rzecz ważna, a jakże przyjemna. I dalej… wciąż coś nowego, by czuli się dobrze, bezpiecznie i szczęśliwie!